iletişim +90(212) 963 18 26
Bizi Takip Edin:

“Değişen koşullar, tecrübelerinizi ve pozisyonunuzu hızlı bir şekilde analiz edip, o anki durumunuza ve ihtiyacınıza en uygun alternatifi seçmenizi gerektirir. Şirketlere uyguladığımız check-up ile, hem mevcut durum raporu hazırlıyor hemde yol haritasını birlikte belirliyoruz."BİZ KİMİZ

WBCONS-hd , 30 yıllık kurumsal birikimi ve kendi alanında her düzeyde profesyonel hayatta görev almış ekibi ile birlikte, sizi sınırların aşıldığı, tam kapasitenin kullanıldığı, her dalga da riskleri yönetebileceğiniz ve tüm çalışanlarınız ile işinizden keyif almanıza destek olacak hizmetler sunmaktadır.

Hatice DABAK
Kurucu ve Yönetici Ortak

Akbank ile başladığı çalışma hayatı, Turizm Bankası, Kalkınma Bankası, Finansbank, Ziraat Bankası kuruluşları ile devam etmiştir. Reel sektöre geçtikten sonra Yurt İçi Kargo, Arıkanlı Holding ve Holding grup şirketlerin de, Genel Müdür Yardımcısı, CFO, Genel Koordinatör Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

25 yıllık profesyonel iş hayatında edindiği tecrübeyi kurucu ortağı olduğu WBCONS ve WBCONS-hd Business Consulting firmalarına taşıyarak, geliştirdiği maliyet muhasebesi yönetim sistemleri, nakit akış yönetimi, faaliyet kar marjı yönetimi ve bütçe ile hedef yönetimi konuların da, karlılık ve verimlilik artışı sağlayan danışmanlık hizmetleri ile, kurumlara önemli bir katma değer kazandırmaktadır.

Şirketlerin uluslararası ortak ile yurt içi ve global büyüme hedeflerinde, ortak bulma süreçleri öncesinde/ sırasında, bu süreçlerin başarısını arttırmak için, şirketlere kurduğu yönetimsel sistemler uzmanlık alanları içinde bulunmaktadır. Türk girişimci firmalara yatırım desteği sağlanması amacı ile uluslararası yatırımcıların Türk firmalarla buluşturulduğu Üniversitelerde gerçekleştirilen organizasyonların ilk temsilcilerinden biridir.

TED Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi-Ekonomi bölümü mezunudur.Feryal SÖZER
Danışman

İş hayatına Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.’ de başlamış, TTS, İş Analisti ve Ürün Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Sonrasında, Firmo Tıbbı Ürünler Paz. San. Tic. Ltd. Şt.’de Bölge Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Danışmanlık hayatı boyunca, pazarlama yönetimi, ürün yönetimi, organizasyonel davranış, müşteri ilişkileri yönetimi, MIS raporlama, İK yönetim sistemlerinin şirketlerde yapılandırılması konuların da hizmetler sunmaktadır. Bu süreçte, özel TV kanalı, döküm, plastik, kimya, gıda, metal, turizm sektörlerinde üretim ve hizmet firmalarının kurumsal yapılanma süreçlerinde görev almıştır.

Şirketlerin kullandığı Bilgi Sistemleri programlarının, aktif kullanım performanslarının ölçülerek, verimliliğinin yükseltilmesi ve sistem üzerinden yönetim raporlarının hazırlanması konularında uzmanlığı bulunmaktadır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi -Kimya bölümü mezunudur. Yeditepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine MBA yapmıştır.Tankut SOYDAN
Danışman

İş bankası ile başlamış olduğu iş hayatı, sırası ile BRİSA- Bridgestone, BAŞER- Colgate, TEMSA ve LAFARGE –Aslan Çimento firmalarında devam etmiştir. Söz konusu firmaların Türkiye, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa ülkelerinde, Pazarlama ve ürün uzmanı, Ürün Müdürü, Pazarlama Grup Müdürü, Pazarlama Direktörü, Satış ve Pazarlama Başkanı, Ticari başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

30 yıllık çalışma hayatı boyunca, satış ve pazarlama alanlarında, ekip kurulması, yönetilmesi, raporlama sistemlerinin kurulması, müşteri segmentasyonuna göre farklı satış arttırıcı stratejilerin geliştirilmesi, yurt içi - yurt dışı pazar analizlerine göre müşteri portföyü oluşturulması, ürün bazlı analiz yapılarak, fiyat ve karlılık sistemlerinin kurulması, satış ve pazarlama odaklı rekabet sistemleri ve stratejilerin hayata geçirilmesi alanlarında uzmanlığı bulunmaktadır.

Türkiye ,Irak ve Avrupa da ,satış ve pazarlama sistemlerinin kurulması, müşteri kazanımı ve satış ekibi yetkinlik gelişimi konularında danışmanlık yapmakta olup, aynı zamanda şirketlere global aktif satış konusunda eğitim vermektedir. Ankara Çankaya Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi-Ekonomi bölümü mezunudur.Doğan SÖZER
Danışman

İş hayatına Ramada Hotel İstanbul’da Cari Hesaplar Sorumlusu olarak başladıktan sonra 12 sene Deloitte & Touche Türkiye’de Kıdemli Denetçi olarak iş hayatına devam etmiştir. Sonrasında 12 sene ise Sodexo Motivasyon Çözümleri A.Ş.’ de Mali İşler Direktörü olarak görev yapmıştır.

SMMM belgesine sahip olup, Muhasebe, Finans, UFRS, SPK, US GAAP, bağımsız ve iç denetim, şirket birleşmeleri, durum tespit, vergi mevzuatı konusunda ileri düzeyde uzman ve yetkindir.

Denetim hayatı boyunca, banka, finans, sanayi, imalat, petrokimya, inşaat, turizm, perakende, ulaşım ve iletişim gibi sektörlerde yerli - yabancı özel sektör firmaları ve SGK, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeniden yapılandırılması sırasında denetçi olarak yer almıştır. THY, Tüpraş gibi halka arz projelerinden oluşan kamu işletmelerinde ise sorumlu denetçi olarak görev almıştır.

İstanbul Otelcilik ve Turizm Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunudur.

L.Selçuk Özkan
Danışman

Uluslararası bağımsız denetim hizmetinin Türkiye’deki ilk uygulayıcı şirketi olan Denet AŞ’de başlamış olduğu iş hayatına, sırası ile Şevket Demirel Holding, Bey Grup, Bayındır Holding, Rumeli Telekom, Çalık Holding, Kipaş Holding ve Teksan Güç Sistemleri firmalarında devam etmiştir. Sonrasında, yine ülkemizin önde gelen Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim / Danışmanlık firmalarından olan CAN Danışmanlık Grubu (A member of GGI/Geneva GroupInternational)’ ın Genel Koordinatörlüğü’nü yapmış ve son olarak da “yonetimdanismani.com” sanal danışmanlık projesinin kurucu ortağı olmuştur.

1990 yılında başladığı profesyonel kariyeri boyunca sırasıyla uzman ve yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Uluslararası bağımsız denetim ile başladığı mesleki yaşamı boyunca ağırlıklı olarak denetim, iç denetim, sistem ve organizasyon geliştirme alanlarında çalışmalarda bulunmuş, kapsamlı ERP projelerinde ekip üyesi ve ekip liderliği görevlerini üstlenmiştir.

2012 yılına kadar sürdürdüğü profesyonel kariyerini, bugün itibariyle bağımsız yönetim danışmanı olarak devam ettirmekte, ağırlıklı olarak iç denetim ve iç kontrol konularında projeler yürütmektedir.

Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda yüksek lisans çalışması yapmıştır.


İZMİR ŞUBE

Nagehan BAYAR
Danışman

Emlak Bankası ile başladığı iş hayatı, Tekstil Bankası, Etibank, Tekfenbank / Eurobank ve Burganbank ile devam etmiştir. Bankacılık hayatı süresince, genel müdürlük ve şubelerde kredi değerlendirme, kredi tahsis müdürlüğü, kredi pazarlama bölümlerinde uzman yardımcısı, uzman, müdür yardımcısı, pazarlama müdürü ve şube müdürü pozisyonlarında bulunmuştur.

Risk Yönetimi, kredi derecelendirme yönetimi, mali analiz ve raporlama, dış ticaretin finansman yönetimi, firma ve banka ilişkilerinin yönetilmesi, ihracat işlemlerinin yürütülmesi uzmanlık alanları içinde bulunmaktadır.

25 yıldır özel ve kamu bankalarında edindiği kredi değerlendirme ve kredi tahsis, pazarlama ve satış teknikleri, mali analiz ve istihbarat, yatırım ve proje kredileri tahsis süreçleri, risk uyarı sistemlerinin kurulması, leasing ve factoring finansman yöntemlerinin uygulamaya alınması konularını, danışmanlık hizmetlerinin sunulması süreçlerine aktarmıştır.

İstanbul Kız Lisesi ve Uludağ Üniversitesi-İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi-İktisat mezunudur.Didem ŞAHİN
Danışman

Bank of Credit and Commerce Bankası ile başladığı iş hayatı, Credit Lyonnais, Tekstilbank, Sitebank, Denizbank Bankaları ile devam etmiş olup, kredi pazarlama ve ticari ve işletme bankacılığı bölümlerinde analist, yönetmen ve müdür yardımcısı pozisyonlarında görev almıştır.

Finansal analiz, aktif-pasif yönetimi, risk analizi, kredi değerlendirme, dış ticaret ve finansman stratejilerinin hayata geçirilmesi, uzmanlık alanları içinde bulunmaktadır.

Profesyonel iş hayatında edindiği eğitim ve deneyimlerden yola çıkarak; şirket bilanço analizinin yapılarak mali tabloların ve rasyoların sunumunun yapılması, ihracat/ithalat işlemlerinin finansmanının sağlanması, şirketlere finans yönetimi konusunda eğitim verilmesi, finansman ihtiyaçlarının tespiti ile vade ve fiyatça uygun kredi ürünlerinin uygulamaya alınması konularını danışmanlık hizmetlerine aktarmıştır.

1984 İzmir Özel Amerikan Kız Koleji mezunudur.

ÇÖZÜMLERİMİZ